تعمیر کولر آبی , عیب یابی , سرویس و راه اندازی

تعمیر کولر آبی , عیب یابی , سرویس و راه اندازی

تعمیر کولر آبی

نصب کولر , سرویس کولر و تعمیر کولر آبی

تلفن : 09129750376-22537778 سراسر تهران

نصب کولر آبی با ساخت پایه , جوشکاری و سیم کشی مربوطه

عیب یابی و رفع عیب و تعمیرات جزیی و کلی کولر آبی و سلولزی , سرویس و شستشوی کولر آبی و تعویض پوشال , تعویض موتور کولر آبی , تعویض پمپ آب کولر,شناور کولرآبی, برزنت کولر آبی , سیم کشی , حلزونی , شفت , پروانه و سایر قطعات کولر آبی

نصب , عیب یابی , تعمیرات و سرویس کولر گازی اسپلیت , اجرا و تعمیرات لوله کشی آب و فاضلاب شوفاژ و گازی , شیرالات و کلیه خدمات تاسیساتی .

سرویس و تعمیر کولر آبی

سرویس کار کولر آبی

بهار که از راه میرسد، گرمای هوا به تدریج از راه میرسد. این جاست که باید کم کم به فکر آماده شدن برای ورود به تابستان کرده و خود را باوسایل خنک کننده از گزند گرما دور نگاه داریم.

خیلی از مصرف کنندگان برای رهایی از این گرمای طاقت فرسا به کولر آبی پناه می برند اما راه اندازی و سرویس کولر که چند ماهی استفاده نشده خود مراحلی دارد که برای بهتر شدن کیفیت سرما باید آنرا انجام دهیم.

دستگاه کولر آبی از سه ورودی برق، آب و هوا تشکیل شده است و فقط یک خروجی هوای نمناک ملایم و خنک دارد. کابل برق ورودی کولر، یک کابل چهار سیمه است که هر یک از چهار رشته به ترتیب مربوط به نول، پمپ آب، دور کند و دور تند می باشد.

آب ورودی به کولر معمولاً از طریق یک شلنگ چندمتری نازک تامین میشود, که مستقیماً به یک شناور متصل می گردد. هوا نیز از طریق دریچه های کولر که توسط پوشال پوشانده شده اند وارد کولر می شود.

قیمت سرویس کولر آبی در تهران

کولر آبی از دو بخش چرخش آب و گردش هوا  ساخته شده است. که این دو قسمت بوسیله 2 موتور جداگانه انجام می شود.
گردش آب را واترپمپ و گردش هوا را الکتروموتور انجام میدهد. لوازم کولر آبی شامل سه گروه مختلف هستند. لوازم الکتریکی مانند کلید سه دکمه ای قطع و وصل، پمپ آب و موتور کولر
لوازم مکانیکی از قبیل توربین هوا، تسمه و شناور لوازم ثابت مثل دریچه ها، بدنه، اتصالات شبکه ی آبرسانی و شیر تخلیه پیش از انجام دادن هرکاری بهتر است از خاموش بودن کولر و عدم اتصال جریان برق اصلی به کولر مطمئن شوید.
کلید کولر را قطع کنید. از کسی که داخل اتاق و پیش کلید قطع و وصل ایستاده است , نخست درخواست کنید کولر را یک بار قطع و وصل کند تا مطمئن شوید, در حال سرویس کولر مربوط به خود هستید و نه کس دیگری! ابتدا می بایسدرهای باد کولر را در اتاق ها و سالن های منزل باز کنید , تا در صورت شروع به کار کولر به موتور آن فشار وارد نشود.
برای باز کردن درپوش کناری کولر، درپوش را از مکان مخصوص گرفته و به طور عمودی به طرف بالا بکشید , تا بخش زیرین آن از بدنه جدا گردد. سپس درب را به طرف خارج کشیده آن را بیرون بیاورید.
در صورت خرابی پوشال آن را عوض کنید یا در غیر این صورت آن ها را با آب بشویید تا گردوغبار آن وارد فضای کولر نشود.

سرویس کار کولر شمال تهران

شیر کفی زیرآب را با دقت باز نموده و تشتک پایین را با شلنگ آب خوب بشویید. اگر کف کولر رسوب زیادی گرفته می توانید به کمک مواد جرمگیر شستشو را انجام دهید.
در حالی که آب کولر تخلیه شده است، از کسی که داخل منزل است , بخواهید به ترتیب و دانه دانه  دکمه ها را بزند تا از سلامت پمپ آب و موتور کولر اطمینان حاصل نمایید.
معمولاً قطعات الکتریکی به سرویس احتیاج ندارند و قابل تعمیر هم نیست یا ارزش تعمیر ندارد
و در صورت از کار افتادن بهتر است عوض شوند مگر در مورد موتور که به دلیل گرانی بیش از حد قابل بعضا ارزش تعمیر دارد.
برای سرویس کولر آبی قطعات مکانیکی باید وارسی و روغنکاری شوند. محل اتصال محور توربین هوا به بولبیرینگ ها لازم است روغن کاری گردد.
تسمه کولر آبی باید  در یک وضعیت تعادلی باشد. درحدی که نه بسیار سفت و محکم باشد که به موتور فشار وارد کند و نه چندان شل باشد , که به موتور فشار وارد شده و به مرور باعث سوختگی دینام کولر شود.
در صورتی که تسمه از شکل ظاهری خود خارج شده و کناره های آن نخکش شود، لازم است آن را تعویض کنید.

سرویس کار کولر شرق تهران

پمپ کولرآبی را باز نموده و پس از تمیز کردن رسوب آب از روی آن، واترپمپ را روغن زده و به درستی در محل خود وصل کنید. ناودان های مستقر در درپوش ها را تمیز کنید
تا منافذ آن باز شود با پر کردن کفی تحتانی از آب و روشن نمودن واترپمپ اطمینان حاصل نمایید , که مسیر آب در شلنگ و سه راهی و ترمینالهای آب  باز است چنانچه محور موتور لقی دارد , می توانید با استفاده از واشر مخصوص،تکانه های آنرا کاهش دهید.
یاتاقان ها را روغن کاری نمایید. شناور را به میزانی تنظیم نمایید که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان به بیرون نریزد.
فلوترهای قدیمی موجود در بازار یا به صورت دو قطعه پلاستیک زانویی شکل بودند , که با یک پیچ تنظیم به هم وصل شده بودند و در انتهای آن یک توپک پلاستیکی , قرار داشت و یا به صورت یک میله ی فلزی متصل به یک گوی پلاستیکی بودند.
جدیدا شناورهایی را به بازار عرضه شده است که مشکلات شناورهای قدیمی را ندارد.

سرویسکار کولر غرب تهران

 اگر آب به اندازه وارد کولر نمی شود یا کار قطع به طور کامل انجام نمی شود شناور می بایست تعویض گردد. پس از اوکی کردن شناور نوبت به بستن مجدد شیر تخلیه و آبگیری کولر است.
حتماً پس از بستن شیر تخلیه از زیر کولر آن را وارسی کنید که چکه نداشته باشد.
اگر شناور بدرستی تنظیم شده باشد سطح آب می بایست , یک سانتی متر زیر  شیر تخلیه متوقف شود، حتما باید سطح کولر نسبت به زمین باید تراز باشد. یعنی کولر به گونه ای نصب شده باشد , که آب در یک طرف آن جمع نشود. پس از آبگیری کولر پمپ آب را روشن کنید , تا از درستی کارکرد سیستم گردش آب کولر اطمینان حاصل کنید.
توری دور پمپ را لازم است , قبل از روشن کردن تمیز کرده باشید و کف پمپ آب با کف کولر حداقل یک سانتی متر فاصله داشته باشد.
پس از روشن شدن پمپ آب اتصالات را به دقت کنترل کنید , که از جایی چکه نداشته باشد، زیرا یکی از اصلیترین دلایل سوختن موتور کولر و پمپ آب، چکیدن آب بروی موتورهای الکتریکی است.
حالا دو دریچه جانبی کولر را ببندید و پمپ آب را به اضافه ی موتور کولر روشن کنید , تا یک بار عملیات کامل داخل کولر را مشاهده نمایید.

سرویسکار کولر مرکز تهران

گاهی اوقات آبی که از بالا روی پوشال ها ریخته میشود، به جای آن که از پایین تخلیه شود از وسط پوشال سوراخ به جای دیگر رفته و بر روی توربین هوا یا پمپ آب می پاشد , که عملیات کولر را خراب خواهد کرد.
در صورتی که همه چیز درست بود و صدای کارکردن قطعات و موتور طبیعی بود،دریچه سوم را نیزبسته اما قبل از بستن آخرین دریچه مطمئن شوید که درب جعبه تقسیم برق داخل کولر به درستی نصب شده است.
قبل از روشن نمودن موتور در ابتدای راه اندازی پارچه بزرگی را خیس کرده و آن را مقابل دریچه هوا قرار دهید , تا از ورود گرد و خاک به داخل محیط ممانعت  به عمل آید.

تعمیر پمپ کولر

در تعمیر کولر آبی , توجه به پمپ و سرویس اولیه  برای عملکرد بهینه، واترپمپ را به مدت 10 دقیقه روشن نمایید تا پوشال ها خوب خیس شود سپس موتور کولر را روشن کنید.
با پایان فصل گرما آب تشتک را خالی نموده وشیر ورودی آب کولر را ببندید. در فصولی که از کولر استفاده نمی کنید دریچه کولر را خوب ببندید.
در هنگام تعمیر کولر آبی بهتر است پوشالها با وجود این آلودگی هر ساله تعویض شوند.

تعمیر موتور کولر آبی

اگرکه در یک موتور به خراب شدن منظم بلبرینگ ها و یاتاقان ها باوحود روغنکاری صحیح و کار کردن موتور در محیط مناسب روبرو شدیم.

برای سرویس و تعمیر کولر آبی اول اینکه بار الکتریکی بیش از حد  مجاز به موتور داده نشود و دوم اینکه نصب موتور از نظر افقی و عمودی بودن و چه از نظر مستحکم بودن درجای خود و عدم لرزش صحیح باشد، اگر موتور به درستی وصل نشده باشد یا لرزش داشته باشد فشار زیادتری به یاتاقان ها وارد می آید و درنهایت موجب گیرپاش یا شکستگی آنها می شود.تعمیر کولر آبی .

در این مواقع باید سعی کرد ابتدا موتور را به طرز صحیح و محکم نصب کرد و سپس لوازم خراب شده را تعویض نمود.

به غیر از موارد مذکور اگر بار قرار گرفته روی محور موتور دارای تکانه های غیرعادی باشد چنین معایبی دور از ذهن نیست.

برای تشخیص خرابی و ایراد و تعمیر کولر آبی باید یک سرویسکار ماهر کولر برای تعمیر کولر آبی تماس بگیرید.


6 Comments

تاسیسات شبانه روزی تهران | خدمات لوله کشی تهران 09129750376

ژوئن 16, 2019 at 4:31 ب.ظ

[…] اندازی و سرویس موتورخانه مرکزی , پکیج دیواری و کولر آبی وگازی […]

تعمیر و سرویس کولر اختیاریه | خدمات لوله کشی تهران 09122437371

ژوئن 28, 2019 at 4:31 ب.ظ

[…] , سرویس و تعمیرات کولر گازی […]

سرویس کولر شبانه روزی | خدمات لوله کشی تهران 09122437371

ژوئن 30, 2019 at 1:40 ب.ظ

[…] کولرهای آبی در دونوع متحرک و ثابت تولید به بازار عرضه میشوند. […]

تعمیر کولر آبی تهران | خدمات لوله کشی تهران 09122437371

جولای 12, 2019 at 11:10 ق.ظ

[…] تعویض پوشال , دینام , پمپ , شناور , کفی , کلید و سایرقطعات […]

تعمیر کولر آبی تهران – خدمات لوله کشی تهران 09122437371

آگوست 26, 2019 at 4:39 ق.ظ

[…] تعویض پوشال , دینام , پمپ , شناور , کفی , کلید و سایرقطعات […]

تهران پایپر | تعمیر کولر آبی تهران

دسامبر 21, 2019 at 10:43 ق.ظ

[…] تعویض پوشال , دینام , پمپ , شناور , کفی , کلید و سایرقطعات […]

Leave a Reply

تماس فوری