تعمیر پکیج شوفاژ دیواری و رادیاتور

تعمیر شوفاژ دیواری

نصب , راه اندازی و تعمیر شوفاژ دیواری ,  تعمیر پکیج دیواری و رادیاتور

نصب و تعمیرات انواع رادیاتور پره ای و پنلی 

نصب , راه اندازی و تعمیرات موتورخانه شوفاژ 

تلفن : 09129750376-22537778 شبانه روزی

هواگیری , رفع چکه و عیب یابی سیستمهای گرمایشی

اجرا و تعمیرات لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری, رادیاتور وموتورخانه.

 

تعمیر شوفاژ دیواری

شوفاژ چیست ؟

شوفاژ معمولا به سه المان رادیاتور , پکیج و موتورخانه  اطلاق میشود که به منظور گرم کردن فضای محیطهای  مسکونی , اداری و تجاری در ساختمانها نصب میشوند .

مولد گرمایشی,لوله کشی گرمایشی وتبادل کننده گرمایش از اصلیترین قسمتهای سیستم گرمایش شوفاژ میباشند . سیستم شوفاژ براساس تولید آبگرم توسط یک مولد گرمایشی مانند موتورخانه و پکیجهای دیواری یا مخزنی و انتقال گرمای این سیستم توسط آب گرم به رادیاتورها , فن کویلها و سایر سیستمهای پخش کننده و تبادل کننده گرمایی به محیط برای تبادل گرمای نهفته در آب با هوای محیط صورت میگیرد .

مبنای انتقال گرمای شوفاژ گردش آب است و هرگاه این سیکل دچار اختلال شود , تبادل گرمایشی صورت نخواهد گرفت . در اینجا چند علت اصلی وجود دارد که میتواند بر عملکرد سیستم شوفاژ موثر باشد و باعث خلل در گرمایش شود .

1- خرابی مولد گرمایشی یعنی پکیج یا موتورخانه 

2- بروز مشکلاتی در سیستم انتقال و گردش آب

3- نقص در پخش کنندهای گرمایشی مانند رادیاتور اگر که مولدهای گرمایشی درست کار نکنند و آب موجود درسیکل را گرم نکنند , چرخش آب بی معنی بوده و اصلا گرمایشی وجود ندارد که انتقالش انجام شود .

پس بنابراین برای اطمینان باید ابتدا به سراغ پکیج یا موتورخانه برویم . برای عیب یابی و تعمیر موتورخانه در مقاله ای جداگانه توضیحات لازم داده شده است و در این مطلب سعی  میشود راجع به تعمیر شوفاژ دیواری بنویسیم .

 

تعمیر رادیاتور شوفاژ دیواری

بهره مندی از شوفاژ دیواری

با توجه به استفاده بی رویه آپارتمان های امروزی از شوفاژ دیواری، در این قسمت برآنیم تا به تعمیر شوفاژ دیواری بپردازیم. به واقع شوفاژ دیواری علی رغم تمامی مزیت هایی که دارد، در پاره ای از اوقات با پدید آمدن برخی از مشکلات و عیوب در آن زندگی را برای لحظاتی برای ساکنین منازل مسکونی سخت و دشوار می سازد.

بنابراین می بایست خیلی زود در راستای تعمیر شوفاژ دیواری  اقدامات لازم را صورت بخشید تا به این منظور بتوان از این وسیله کارآمد بیشترین کارایی و استفاده را برد. پیش از ورود به بحث تعمیر شوفاژ دیواری باید به این نکته اشاره کرد که شوفاژ دیواری وسیله ای است که بدون صدا کار می کند و قادر به تأمین آب گرم مصرفی به صورت دائمی در منازل مسکونی است که برای سرویس بهداشتی و حمام و شیرآلات آشپزخانه مورد استفاده واقع می گردد.

بنابراین از کار افتادن و خرابی این دستگاه سبب عدم تأمین آب گرم می گردد که بدین وسیله نه می توان در آشپزخانه برای شستن ظروف از آب گرم استفاده کرد و نه در سرویس بهداشتی و حمام می توان آب گرم را در اختیار داشت. بنابراین تعمیر شوفاژ دیواری از درجه بالای اهمیتی برخوردار است که می طلبد هر چه زودتر با تماس حاصل  نمودن به یک متخصص و نمایندگی مجاز شوفاژهای دیواری شرایط را فراهم نمود تا تعمیر شوفاژ دیواری حاصل گردد و باری دیگر به منبع آب گرم مصرفی دائمی در منازل خویش دسترسی یابید و  زندگیتان به روال عادی خویش بازگردد.

تعمیر شوفاژ دیواری پکیج

خرابی شوفاژ دیواری

نکات ایمنی برای پیشگیری از خرابی و آسیب به شوفاژ دیواری : همواره پیش از استفاده از هر وسیله ای میبایست موارد استفاده  ای درست و بجا از آن را قبل از استفاده به خوبی مطالعه نمود تا  در هنگام استفاده از آن وسیله هیچ گونه مشکلی پیش روی شما واقع نگردد.

در خصوص شوفاژ دیواری نیز به همین منوال است. برای پیشگیری از تعمیر شوفاژ دیواری و خرابی منجر به تعمیر آن می بایست درجه بار این دستگاه را همیشه روی 1.5 یعنی عددی بین یک و دو قرار داد تا شوفاژ دیواری شما بتواند شروع به کار نماید.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که منظور از درجه بار در اینجا آب  موجود در مدار می باشد که توسط پمپ آب در مسیر به گردش  می آید و فرآیند مسیر سیرکولاتور صورت می پذیرد. اهمیت این عدد از آنجایی نمود پیدا می کند که اگر درجه بار شوفاژ دیواری شما به صفر برسد و یا نزدیک به این عدد گردد، آبی در دستگاه تولید نمی گردد.

بنابراین اگر دستگاه شروع به کار نماید، با آسیب جدی مواجه خواهد شد. بنابراین میزان آب موجود در دستگاه بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که آب کافی در دستگاه نباشد، سبب اختلال در  دستگاه می گردد. بنابراین همواره باید درجه بار دستگاه را چک نمود تا بین عدد یک و دو قرار گیرد. چرا که در غیر این صورت نیازمند به تعمیر شوفاژ دیواری خواهیم بود.

عوامل خرابی و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

مهمترین دلائل خرابی شوفاژ دیواری را عواملی نظیر: زردی شعله، کم یا زیاد بودن فشار، ایجاد سرو صدا، روشن نشدن شعله، رسوب گیری دستگاه، زنگ زدگی و پوسیدگی لوله های آن و… تشکیل می دهند که  برای برطرف کردن هر کدام از این علت ها به تعمیر شوفاژ دیواری توسط یک فرد متخصص و کاربلد نیز است که تمامی علل مختلف را بررسی نموده تا در نهایت با تعمیر شوفاژ دیواری، آن را صحیح و سالم تحویل شما دهد.

 

علت خرابی شوفاژ

 


تماس فوری