سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد

سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد

Category : سرویس کولر

تعمیر کولر آبی سعادت آباد

نصب , سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد

تلفن : 09129750376-22537778 شبانه روزی

سیم کشی , لوله کشی و نصب کولر آبی سعادت آباد, عیب یابی و تعمیرات کولر آبی, نصب , تعویض و تعمیرات موتور کولر آبی, پمپ آب کولر, برزنت , تسمه, شناور, شیر فلکه , شلنگ , فولی, فلکه, تعویض یاتاقان, رفع سر و صدا و نشتی کولر, رفع بوی بد کولر آبی و کلیه خدمات سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد میدان کاج , چهار راه سرو , بلوار دریا,شهرک مخابرات, بوعلی, بوستان, فرحزادی, فرهنگ , صرافها , 24 متری و محدوده اطراف.

سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد

سرویس کولر آبی سعادت آباد

سرویس کولر آبی قبل از شروع فصل گرما و برای استفاده بهینه کولر آبی بسیار واجب و ضروری است. سرویس کولر آبی علاوه بر اینکه موجب افزایش کیفیت باد کولر و بهینه سازی عملکرد کولر میشود, باعث افزایش طول عمر و جلوگیری از خرابی های نابهنگام و نیاز به تعمیر کولر آبی میشود. در صورت نیاز به سرویس و تعمیرات کولر آبی سعادت آباد با تهران پایپر تماس بگیرید.

تعویض پوشال , تمیزکاری و شستشو و روغن کاری از اصول سرویس کولر آبی محسوب میشوند.

هرچند که برخی مواقع ممکن است نیازی به تعویض پوشال وجود نداشته باشد, اما بهتر است ترجیحا هر ساله پوشال کولر تعویض شود. برای پی بردن به اینکه در سرویس کولر آبی نیاز به تعویض پوشال است یا خیر , بهتر است به رنگ پوشال یک نگاهی بیاندازید. در صورتیکه رنگ پوشال روشن بوده و به رنگ طبیعی چوب است, نیازی به عوض کردن پوشال وجود ندارد. در صورتی که نیازی به تعویض پوشال نبود, بهتر است که پوشال های کولر سرجای خود یک شستشو داده شوند.

کف کولر آبی بعد از یک سال مطمینا از لجن و گرد و خاک پر شده و نظافت کف کولر از اصول سرویس کولر آبی محسوب میشود. برای این کار لازم است که زیراب کولر باز شده و با یک شلنگ کف کولر را کاملا تمیز کنیم. در صورتیکه که قسمتی از کف کولر مشکوک به سوراخ شدن است بهتر است با قیر مایع و یا اسپری قیر کفی کولر ترمیم شود. قسمت های دیگر کولر که قابل شستشو با آب نیز بهتر است با یک دستمال نمور تمیز شوند.

در کنار تعویض پوشال , شستشوی کفی کولر که مملو از گل و لای و لجن هایی هستند , ضروری است. زدودن گرد و غبار از گوشه و کنار کولر آبی نیاز از خدمات سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد محسوب میشود.

بعد از تمیزکاری روغن کاری یاتاقان کولر برای روان سازی گردش پروانه و جلوگیری از ایجاد سرو صدا و فشار به موتور کولر الزامی است. این کار بهتر است در طول فصل تابستان به صورت ماهانه انجام شود. روغن کاری پمپ آب و موتور کولر آبی نیز بهتر است انجام شود اما به دلیل وقت گیر بودن و عدم تسلط توسط سرویس کارهای معمولی انجام نمیشود.

بعد از تمیزکاری و روغن کاری نوبت به راه اندازی و بررسی عملکرد کولر میرسد و در صورت نیاز به رفع عیوب و تعمیرات بایستی اقدام شود.

تعمیر کولر آبی سعادت آباد

از کار افتادن ناگهانی کولر, راه نیفتادن کولر, نشتی از شلنگ و شیرآلات یا کفی کولر از جمله مشکلاتی است که در کنار خنک نبودن باد کولر و ضعیف بودن باد کولر مشکلات اساسی کولر آبی را تشکیل میدهند.

پاره شدن تسمه , خرابی موتور کولر , ایراد در برق کولر, افتادن فولی موتور موجب از کار افتادن کولر یا روشن نشدن کولر آبی میشود. این مساله معمولا بایستی به صورت حضوری بررسی و رفع شود. اما معمولا سوختن سیم پیچ موتور یا خرابی درب و بوش موتور موجب خرابی موتور میشود. برخی از برندهای کولر قابلیت تعمیر نداشته و برخی از آنها که قابلیت تعمیر دارند ممکن است ارزش اقتصادی و منطقی تعمیر نداشته باشند. به طور کلی تعمیر کولر آبی در بخش موتور یک امر تخصصی و کارگاهی محسوب میشود.

در صورتیکه کولر ناگهان از کار بیفتد, اگر با بوی سوختگی همراه باشد, حتما سیم پیچی موتور کولر سوخته یا به ندرت ممکن است سیم کشی ساختمان دچار مشکل شده باشد. البته در برخی موارد احتمال دارد که سوختگی سیم پیچی بدون بوی سوختگی همراه باشد و یا شما آنرا احساس نکنید.

در بعضی کولرها هم از هم گسیختگی تسمه یا از جای در آمدن فولی کولر موجب میشود که کار انتقال نیرو به انجام نشود

سر و صدای کولر نیز معمولا به علت گیرپاژ کردن یاتاقان یا شل شدن پیچ پایه دینام کولر است. ما در سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد سفارش میکنیم که همه موارد فوق به خصوص سر و صدای یاتاقان را جدی بگیرید و سریعا نسبت به تعویض یاتاقان عمل کنید, چرا که ممکن است موجب فشار به موتور کولر و  گیرپاژ کردن موتور کولر شود.

خنک نبودن باد کولر ممکن است به دلیل خرابی پمپ و یا گرفتگی لوله و اتصالات آبرسان کولر باشند. تعویض و نصب پمپ آب کولر جدید و رفع گرفتگی مسیر لوله آب برای خیس بودن کولر راه حل مشکل است. البته برخی مواقع عدم وجود آب در کفی کولر به دلیل سوراخ بودن یا خراب بودن شیر و شناور است.

نشتی از قطعات مختلف کولر آبی نیز معمولا با تعویض قطعه معیوب انجام میشود. البته نشتی از کفی کولر ممکن است با ترمیم کفی کولر آبی رفع شود.

در صورت نیاز به خدمات نصب , سرویس و تعمیر کولر آبی سعادت آباد با پایپ سرویس تماس بگیرید.


Leave a Reply

تماس فوری